Share:
 

Team Selections

Season 
Round 
Grade 
North Eastern Junior Cricket Association - Under 10 (Rounds 1-8)
Round 3 - Sun 28 Oct 2018 (8:30AM)
Glenunga SupernovasvWalkerville Cougars
Venue: Mariners OvalMatch ID: 3017390
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Eastern Junior Cricket Association - Under 10 (Rounds 1-8)
Round 3 - Sun 28 Oct 2018 (8:30AM)
Glenunga CometsvWalkerville Jaguars
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Chopra, Achyut
Binder, William
Grice, Zac
Stargatt, Benjamin
Newman, Jonathan
Pullino, Joshua
van Zanten, Aidan
Patel, Arya
Renney, William
 
Coach: Stargatt, Ross
North Eastern Junior Cricket Association - Under 10 (Rounds 1-8)
Round 3 - Fri 26 Oct 2018 (6:00PM)
Walkerville LeopardsvGlenunga Stars
Venue: Walkerville OvalMatch ID: 3017385
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
singh, Samarbir
Gray, Samuel
HOWE, Finbar
Merrin, Hamish
McAuliffe, John
Singh, Darshbir
Hayward, Blake
 
Coach: Hayward, Ian
Team Manager: Gray, Mark
Scorer: Merrin, Dominic
 
Buckingham, Will (c)
Penley, Edward
Black, Max
Priebe, Otto
Lawson, Hugo (+)
Mehra, Neal
Dhand, Ranveer
Allen, Josh (+)
Browne, Hugo
Kerr, Angus (sub)
 
Coach: Browne, David
Team Manager: Penley, David
North Eastern Junior Cricket Association - Under 10 (Rounds 1-8)
Round 3 - Sun 28 Oct 2018 (8:30AM)
Eastern SuburbsvWalkerville Panthers
Venue: Langman ReserveMatch ID: 3017393
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Eastern Junior Cricket Association - Under 10 (Rounds 1-8)
Round 3 - Fri 26 Oct 2018 (6:00PM)
Walkerville PumasvModbury Gold
Venue: Walkerville OvalMatch ID: 3017394
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Eastern Junior Cricket Association - Under 10 (Rounds 1-8)
Round 3 - Sun 28 Oct 2018 (8:30AM)
Walkerville TigersvWalkerville Wildcats
Venue: Levi ParkMatch ID: 3017388
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Pratt, Cohen (+)
Maidment, Frank
Bernsee, Kit (+)
Singhal, Niya
Armitage, Mani (c)
Johnson, Charles
Patel, Dhyan
 
Coach: McCathie, Dean
Team Manager: Birkedale, Natasha
North Eastern Junior Cricket Association - Under 10 (Rounds 1-8)
Round 3 - Sun 28 Oct 2018 (8:30AM)
Walkerville TigersvWalkerville Wildcats
Venue: Levi ParkMatch ID: 3017388
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Pratt, Cohen (+)
Maidment, Frank
Bernsee, Kit (+)
Singhal, Niya
Armitage, Mani (c)
Johnson, Charles
Patel, Dhyan
 
Coach: McCathie, Dean
Team Manager: Birkedale, Natasha
North Eastern Junior Cricket Association - Under 10 (Rounds 1-8)
Round 3 - Fri 26 Oct 2018 (6:00PM)
Gepps Cross WhitevWalkerville Lions
Venue: Duncan Fraser Reserve (Oval 2)Match ID: 3017395
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Adelaide Turf Cricket Association - Sportscentre A3 Grade
Round 2 - Sat 20 Oct 2018 (1:00PM), Sat 27 Oct 2018 (1:00PM)
WalkervillevPara Hills
Venue: Walkerville OvalMatch ID: 2896959
Umpires: Umpire1: Shahid Khan  Umpire2: David Steinway  
Scorers:  Not specified
Morena, Julian C (c)
Nance, Lachlan M
Latham, Harry L (+)
Sytnyk, Harry J
Moulds, Stephen
Barrington, Lewis
Nihill, Rhys J
Hazel, Zachery
Harriss, Alex
Markey, Jacob
Sandhu, Ricky
 
O'Connor, Shaun
Tipping, Jack
Goodwin, Josiah B
Parks, Kyle D (c)
Decrea, Richard T
Rickard, Mason J
Robertson, Phillip A (+)
Langfield, Christopher G
Haydon, Ben P
Fenney, Leighton J
Condell, Mitchell G
Adelaide Turf Cricket Association - Kookaburra Sports A1 Premier Grade
Round 2 - Sat 20 Oct 2018 (1:00PM), Sat 27 Oct 2018 (1:00PM)
Old ScotchvWalkerville
Venue: Scotch College (Oval 2)Match ID: 2888060
Umpires: Umpire1: Neale Clarke  Umpire2: Adam Elliott  
Scorers:  Not specified
Silvy, Michael J
Decesare, Alexander J
White, Harry
Fox, Nathan J (c)
Marslen, Max
Hart, James
Bourne, Tom
Clifford, John
Weaver, Edward (+)
Spencer, Quinn
Scholz, David A
 
Coach: Silvy, Michael J
Team Manager: Schmidt, Jeff
Scorer: Schmidt, Jeff
 
Norton, Stuart
Knowles, Brett
Ahern, Thomas
Blackmore, Scott (c)
Perilli, Matthew (+)
Hutchinson, Louis
Hutchinson, Sam
Oates, Elliott
Roberts, Jake
Harrod, Cooper
Leverock, Kamau S
 
Team Manager: Sparks, Ron
Scorer: Ayliffe, Mal J
Adelaide Turf Cricket Association - LO Division 4
Round 3 - Sat 27 Oct 2018 (1:00PM)
WalkervillevBlue Brigade Sports Club
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Adelaide Turf Cricket Association - B3 Grade
Round 2 - Sat 20 Oct 2018 (1:00PM), Sat 27 Oct 2018 (1:00PM)
WalkervillevConcordia OC
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Mareolas, Iggy
Mathieson, Shaun (c)
Wright, Darcy R
Mayberry, Bruce L
Malone, Andrew T
Markey, Jacob
Rogers, Harrison
Gurm, Amritpal (+)
Bourke, Tyson
McCathie, Dean
Kasun, Randika
 
Grieger, Isaiah
Pederson, Bjorn (c)
Pincin, Troy
Rosa, Alexander
Holt, Brodie L (+)
Khan, Arsalan U
Ali, Hamid
Wilkinson, Brodie
Mirza, Konain A
Hussain, Syed J
Haider, Shayan
North Eastern Junior Cricket Association - U14 - Grading Div 1
Round 3 - Sun 28 Oct 2018 (8:30AM)
Walkerville LionsvGlenunga Red
Venue: Walkerville OvalMatch ID: 2976953
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Grace, Hamish M (c)
Mittal, Aadi
Cooper, Josh
Hudson, Finn T (+)
Stevens, Luke
Donlan, Lucas
SMITH, Stirling
Dolling, Edward S
Heath, Daniel
Cavenett, Alex
Riggall, Tom
 
Coach: Grace, Phillip
Team Manager: Hudson, Daren
Scorer: Heath, Ian
 
Hodgkison, Thomas
Young, Darcy
Young, Morgan
Roberts, Blake L (+)
King, Sam
Szabo, Luke M (c)
Orchard, Harry
Percival, Ryan D
McMahon, Jese
Goold, Henry
Payne, Jamieson
Austerberry, Lachlan
Lowe, Sebastian
CHIB, VIR
 
Coach: Szabo, Mike
Team Manager: Orchard, James
North Eastern Junior Cricket Association - U14 - Grading Div 2
Round 3 - Sun 28 Oct 2018 (8:30AM)
Walkerville PanthersvGolden Grove Maroon
Venue: Broadview OvalMatch ID: 2977059
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Jones, William
Aubrey, Lachlan (c)
Cannard, Lachlan (+)
Richter, Joshua
Pope, Zachary
Edmunds, Liam A
McGregor, Ben
Howard, Aaden
Laird, Kaelan A
Karim, Zainul
 
Coach: Pope, Ashley
Team Manager: Jones, Craig A
Scorer: Aubrey, Shane
North Eastern Junior Cricket Association - U14 - Grading Div 2
Round 3 - Sun 28 Oct 2018 (8:30AM)
Glenunga GoldvWalkerville Tigers
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Goldsworthy, Benjamin A
Fanning, Isaac
Myall, Henry
Lamp-Brooks, Fergus
Watson, Alexander
Ormsby, Oliver
Monu, Lachlan
Webber, Harry (+)
Mitchell, Zack
Parisi, Sebastian
Adams, Zac
sims, mitchell
 
Coach: Ormsby, Simon
North Eastern Junior Cricket Association - U14 - Grading Div 3
Round 3 - Sun 28 Oct 2018 (8:30AM)
Golden Grove GoldvWalkerville Leopards
Venue: Harpers FieldMatch ID: 2977074
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Eastern Junior Cricket Association - U14 - Grading Div 3
Round 3 - Sun 28 Oct 2018 (8:30AM)
Brahma LodgevWalkerville Pumas
Venue: Brahma Lodge Oval (Main Oval)Match ID: 2977072
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Keen, Alexander
Raftery, Felix
Milsom, Edward
Proudman, Henry (c) (+)
Wiley, Nicholas
Singhal, Gunin (+)
Iyer, Aarav
Ninnes, Terry
Dundas, Callum
Soole, Charlie
Chauhan, Dilnoor
 
Coach: Ninnes, Greg
Team Manager: Raftery, Todd
Scorer: Wiley, Alicia
North Eastern Junior Cricket Association - U12 - Grading Div 1
Round 3 - Sun 28 Oct 2018 (8:30AM)
Golden Grove WhitevWalkerville Lions
Venue: Golden Grove High School (Main Oval)Match ID: 2979391
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Eastern Junior Cricket Association - U12 - Grading Div 2
Round 3 - Sun 28 Oct 2018 (8:30AM)
Pooraka BluevWalkerville Panthers
Venue: The Paddocks (Hard wicket #2)Match ID: 2979525
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Eastern Junior Cricket Association - U12 - Grading Div 2
Round 3 - Sun 28 Oct 2018 (8:30AM)
Walkerville TigersvAthelstone
Venue: Billabong OvalMatch ID: 2979522
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
O'Brien, Finley
Sims, Daniel
Swain, Cooper
Myall, Fergus (+)
Vigneswaran, Vijay
Vasilunas, Stephen J (c)
Donlan, Hamish
douglas, ed
Fanning, Tiernan A (+)
Crosby, Mitchell
Thomson, Joshua
 
Coach: Swain, Brett
Team Manager: Vasilunas, Tristan
 
Team not available
North Eastern Junior Cricket Association - U12 - Grading Div 3
Round 3 - Sun 28 Oct 2018 (8:30AM)
Walkerville LeopardsvWalkerville Pumas
Venue: Barton Terrace Ovals (West Oval)Match ID: 2979560
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Eastern Junior Cricket Association - U12 - Grading Div 3
Round 3 - Sun 28 Oct 2018 (8:30AM)
Walkerville LeopardsvWalkerville Pumas
Venue: Barton Terrace Ovals (West Oval)Match ID: 2979560
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Adelaide Turf Cricket Association - Under 17 North Divison 1
Round 2 - Sun 21 Oct 2018 (1:00PM), Sun 28 Oct 2018 (1:00PM)
WalkervillevIngle Farm District
Venue: Walkerville OvalMatch ID: 2964150
Umpires: Umpire1: David Major  
Scorers:  Not specified
Devlin, Nicholas
Wilksch, Lucas
Hazel, Zachery
Greber, Liam J
Vabale, Samir
Bennetts, Samuel (+)
Kriek, Daniel
Madden, Nicholas
Mikajlo, Austin James
Rawat, Devendra
Rudola, Kartik
Singh, Vikas
 
Coach: Greber, Scott
 
Team not available
Adelaide Turf Cricket Association - Under 15 North Division 1
Round 2 - Sun 21 Oct 2018 (1:00PM), Sun 28 Oct 2018 (1:00PM)
BYEvWalkerville (1)
Team not available
 
Team not available
Team not available
Adelaide Turf Cricket Association - Under 15 North Division 2
Round 2 - Sun 21 Oct 2018 (1:00PM), Sun 28 Oct 2018 (1:00PM)
Brahma LodgevWalkerville (2)
Venue: Brahma Lodge Oval (Main Oval)Match ID: 2964267
Umpires: Umpire1: Shaun Wild  
Scorers:  Not specified
Scadden, William T
Fry, Cameron J
Edgecombe, Mitchell J
Marshall, Josh
Clonan, Jackson (+)
Pitt, Mason (c)
Dodds, Owen
Jones, Mitchell
Callaghan, Brayden
Versegi, Bradley
O'LOghlen, Jacob
Bussenschutt, Jackson
 
Coach: Bussenchutt, Brett
 
Lienert, Harry G
Gregory, Mitchell R (c)
Cooper, Josh
McKee, Campbell
RANA, JAYDEVSINH
Razzano, Adam
SINGH, Harsimrat
Desai, Mihir
Lyons, Magnus (+)
Marks, Ralph
Webber, Harry
 
Coach: Gregory, Derek
Team Manager: McKee, Rachel

Facebook