Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Kookaburra Sports A1 Premier Grade 1 12 Oct 19 Ingle Farm
6/228(cc) T Scott 79 C McLean 47 C Sandercock 30  T Bray 3/50
def Walkerville
8/116 B Knowles 44  LT Sandercock 3/14 MJ Barber 2/26 I Raza 2/28
Rowe Park 
B1 Grade 1 12 Oct 19 Walkerville
139 A Thombare 38 D McCathie 29  M Collett 3/15 B Phillips 2/24 L McKenzie 2/25 W Goode 2/26
def by Old Scotch
8/156(cc) D Cester 40 W Goode 37  S Anjana 2/22 G Singh 2/26
Walkerville Oval 
B3 Grade 1 12 Oct 19 Walkerville
7/147(cc) P Roper 38 O Gray 26  DK Neumann 2/22 B Ellis 2/22
def by Para Hills
6/220(cc) B Mordaunt 75* S Green 55  C Riley 2/33 O Gray 2/39 M Renney 2/61
Pulteney Grammar School Ovals (Morgan Oval) 
Under 18 Division 1 1 13 Oct 19 Walkerville Lions
def Modbury
Walkerville Oval 
Under 16 North Division 1 (Standard Rules) 1 13 Oct 19 Para Hills
115 BL Appleton 41  
def by Walkerville (2) Tigers
7/120  W Brown 2/3 BL Appleton 2/17
Para Hills (Oval #1) 
Under 16 North Division 1 (Standard Rules) 1 13 Oct 19 Pooraka (1)
9/111(cc)  
def by Walkerville (1) Lions
145  
Lindblom Park Ovals (Lindblom Park - Oval 1) 
W10: Tigers 1 13 Oct 19 Glenunga Supernovas
1/190(cc)  
def Walkerville Tigers
22/67(cc)  T Fanning 4/2 Z Blaskett 3/9 M Hassan 2/3 R Ganesan 2/6
Mariners Oval 
W10: Jaguars 1 13 Oct 19 Golden Grove White
v Walkerville Jaguars
Banksia Park School R-7 (Main Oval) 
W10: Wildcats 1 13 Oct 19 Modbury Blue
0/58(cc)  L Carter 3/1 J Dennis 3/2 A Birkedale 3/7 D Singh 2/3
def by Walkerville Wildcats
0/84(cc)  
The Heights School (Oval 1) 
W10: Leopards 1 13 Oct 19 Pooraka Red
8/57(cc)  J Jinesh 2/2 M Harris 2/4 M Patel 2/6
def by Walkerville Leopards
3/153(cc)  B Goldsworth 3/20
The Paddocks (Hard wicket #2) 
W10: Panthers 1 13 Oct 19 North Pines Green
5/137(cc)  G Xenophou 2/13
def Walkerville Panthers
11/117(cc) J Barwick 30*  O Perris 6/22 L Bushell 3/22
The Pines Primary School (Main Oval) 
W10: Cougars 1 11 Oct 19 Walkerville Cougars
16/110(cc) D Shah 26  Z Di Bucchianico 5/17 C Hogben 3/8 A Potter 2/2
def by Glenunga Stars
7/149(cc)  J Acharya 2/7 R Monaghan 2/9
Walkerville Oval 
W10: Pumas 1 11 Oct 19 Walkerville Pumas
9/97(cc)  O Perris 3/1 H Guru 3/8
def by North Pines Blue
7/126(cc)  N Hill 4/10
Walkerville Oval 
Under 16 North Division 3 (Modified Rules) 1 13 Oct 19 Walkerville 3 Panthers
5/163(dec) K Mareolas 27*  
def Walkerville (4) Leopards
9/140(cc)  J Cooper 2/12 K Thorne 2/13
Broadview Oval 
W12: Tigers 1 13 Oct 19 Walkerville Tigers
101  J Polkinghorne 2/6 C Petticrew 2/7
def by Golden Grove Maroon
3/137(cc) J Polkinghorne 35* H Slater 34  
Billabong Oval 
W12: Lions 1 13 Oct 19 Eastern Suburbs White
56  T Balachander 2/0
def by Walkerville Lions
2/150(cc) T Balachander 30*  A Khan 2/24
Park 10 (No. 2) 
W12: Panthers 1 13 Oct 19 Modbury Gold
5/87(cc)  K Vyas 2/14
v Walkerville Panthers
41  L Cox 2/2
Banksia Park International High School (Main Oval) 
W12: Leopards 1 13 Oct 19 Walkerville Leopards
4/153(cc) M Taylor 29* R Singla 25*  
def Payneham Knights
8/125  S Wadala 2/5
Victoria Park Sports Fields (Victoria Park Sports Fields - Oval #2) 
W10: Lions 1 13 Oct 19 Walkerville Lions
3/233(cc)  
def Ingle Farm District
24/51  H Hobby 3/4 S THAKKAR 2/5 R Reid 2/6 T Williams 2/7
Levi Park 
W12: Pumas 1 13 Oct 19 Athelstone
7/110  J Pullino 3/7
def Walkerville Pumas
4/92  W Story 2/8
Foxfield Recreation Oval 
W12: Jaguars 1 13 Oct 19 Modbury Brown
3/105(cc)  
def Walkerville Jaguars
91  K Green 3/6
Greenwith Oval 
W14: Lions 1 13 Oct 19 Eastern Suburbs White
9/95(cc)  Z Mitchell 2/3 H Turner 2/9 SD Minnema 2/16
def by Walkerville Lions
7/111  
Park 10 (No. 1) 
W14: Panthers 1 13 Oct 19 Hope Valley Demons
4/99(cc)  L Malhotra 2/5
def Walkerville Panthers
6/70(cc)  BM Rowe 3/0
St. Paul's College (West Oval - Turf) 
W14: Tigers 1 13 Oct 19 Walkerville Tigers
93  V Jayachakaran 2/4 D Bansal 2/7
def Glenunga White
69  J Stevens 3/2 I Birkedale 2/2
Walkerville Oval 
W14: Leopards 1 13 Oct 19 Walkerville Leopards
60  
def by Gaza
8/129(cc)  K Nair 4/9 Z Omari 2/26
Broadview Oval 

Facebook