Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Kookaburra Sports A1 Premier Grade 4 16 Nov 19
23 Nov 19
Grange
132  
v Walkerville
0/0  
Grange Oval (Grange Oval - #1) 
B1 Grade 4 16 Nov 19
23 Nov 19
Walkerville
v SPOC
6/299(cc) S Beer 110 SR Wheaton 106 AT Algie 46  
Walkerville Oval 
B3 Grade 4 16 Nov 19
23 Nov 19
Walkerville
v Woodville Rechabite
Pulteney Grammar School Ovals (Vaughton Oval) 
LO Division 2 5 16 Nov 19 Kilburn
118 E Muhummad 32  DS Singh 6/36 AS Waraich 2/27 G Sandhu 2/27
def by Walkerville
3/121 J Singh 70  S Qasimi 2/21
Blair Athol Reserve  
Under 18 Division 1 4 17 Nov 19
24 Nov 19
Grange
def Walkerville Lions
Grange Oval (Grange Oval - #1) 
Under 16 North Division 1 (Standard Rules) 4 17 Nov 19
24 Nov 19
Walkerville (1) Lions
7/274(cc) D Dunne 100* DC Bignell 69* KW Adams 35  D Gupta 3/30
v Hope Valley (2)
Walkerville Oval 
Under 16 North Division 1 (Standard Rules) 4 17 Nov 19
24 Nov 19
Brahma Lodge
1/26  
v Walkerville (2) Tigers
97 L Croser 40  T Smith 5/10 J Bussenschutt 2/11
Brahma Lodge Oval (Main Oval) 
Under 16 North Division 3 (Modified Rules) 6 17 Nov 19 Walkerville 3 Panthers
v BYE
 
Under 16 North Division 3 (Modified Rules) 6 17 Nov 19 Walkerville (4) Leopards
6/111(cc)  L Paulson 2/10
def by Pooraka (2)
9/160(cc) B Richter 45* J Mcdermott 26  H Siemer 2/10
Cane Reserve 
W12: Lions 3 27 Oct 19 Glenunga Rockets
97  JK Gilhotra 2/6
def by Walkerville Lions
4/156(cc) F O'Brien 39*  
Park 9 
W12: Tigers 3 27 Oct 19 Walkerville Tigers
7/75(cc)  
def by Glenunga Stars
109 H White 25  P Baulderstone 2/5 K Desai 2/14
Billabong Oval 
W12: Leopards 3 27 Oct 19 Golden Grove Gold
72  Y Bhattacharjya 2/9
def by Walkerville Leopards
6/108 M Taylor 25  A Frick 2/5
Golden Grove High School (Main Oval) 
W12: Panthers 3 27 Oct 19 Walkerville Panthers
5/144(cc) E Marks 27* K Jongeneel 26  
def Glenunga Suns
6/109(cc)  E Marks 3/16 J McAuliffe 2/22
Victoria Park Sports Fields (Victoria Park Sports Fields - Oval #2) 
W12: Jaguars 3 27 Oct 19 Ingle Farm District
6/86(cc)  O Hughes 2/1
def Walkerville Jaguars
7/83(cc) B Carter 28  L Hedger 2/4
Ingle Farm Primary School (Main Oval) 
W12: Pumas 3 27 Oct 19 Payneham Blue
4/97 T Brook 33*  L Grainger 2/10
def Walkerville Pumas
6/95(cc)  TH Ozga 2/9 D Shastri 2/14
Devitt Oval 
12 & Under - Central 4 15 Nov 19 Walkerville
3/80  
def AU Sport - Muthuhara Adelaide
3/45(cc)  
Park 25 (Oval 1) 
16 & Under - Central 4 15 Nov 19 Walkerville
v BYE
 
U12 Div 1 3 17 Nov 19 Walkerville Lions
7/160(cc) F O'Brien 29*  E Davies 3/16 O Siegele 2/19
def Glenunga Stars
6/146(cc) L Estcourt Hughes 37* H White 25*  
Billabong Oval 
U12 Div 2 3 17 Nov 19 Gepps Cross White
130  M Wiley 2/7
def by Walkerville Panthers
6/138(cc)  H Patel 3/10
Duncan Fraser Reserve (Oval 2) 
U12 Div 2 3 17 Nov 19 Hectorville
60  
def by Walkerville Tigers
5/214(cc)  
Daly Oval 
U12 Walkerville Leopards 3 17 Nov 19 Walkerville Leopards
def Brahma Lodge
Barton Terrace Ovals (West Oval) 
U12 Div 3 3 17 Nov 19 Walkerville Pumas
5/173(dec) M Mehta 30* Z Grice 28*  
v Walkerville Jaguars
3/153(cc)  
Barton Terrace Ovals (East Oval) 
W10: Cougars 6 17 Nov 19 Athelstone White
2/25(cc)  
def by Walkerville Cougars
5/77(cc)  
Athelstone School 
W10: Lions 6 17 Nov 19 Brahma Lodge
10/78(cc)  J Brown 4/1
def by Walkerville Lions
5/188(cc)  
Thomas More College (Hard Wicket) 
W10: Tigers 6 15 Nov 19 Gepps Cross White
7/89(cc)  S TEGGINAMAT 3/8
def by Walkerville Tigers
5/138(cc)  
Duncan Fraser Reserve (Oval 2) 
W10: Leopards 6 17 Nov 19 Glenunga Rockets
9/112(cc)  F HOWE 3/5 S Ratnayake 2/5
def by Walkerville Leopards
11/161(cc) H Merrin 26*  L Bauer 3/5 Z Khan 2/11
Marryatville High School (Back Oval) 
W10: Panthers 6 17 Nov 19 Glenunga Supernovas
3/72(cc)  
def Walkerville Panthers
8/65  
Mariners Oval 
W10: Jaguars 6 17 Nov 19 Modbury Blue
8/88(cc)  A Chopra 2/7
def by Walkerville Jaguars
4/179  
Greenwith Oval 
W10: Wildcats 6 15 Nov 19 Walkerville Wildcats
11/146(cc)  S Gadhavi 3/18 E Perris 2/4 O Perris 2/19
def by North Pines Blue
9/192(cc)  
Walkerville Oval 
W10: Pumas 6 15 Nov 19 Walkerville Pumas
9/188(cc) G Focareta 29* N Hill 25*  JL Rilstone 2/14 NN Wanigatunga 2/15
def Payneham Red
7/106(cc)  G Focareta 2/4 L Remphrey 2/13
Walkerville Oval 
W14: Lions 4 3 Nov 19 Golden Grove Gold
drew Walkerville Lions
Harpers Field 
W14: Tigers 4 3 Nov 19 Walkerville Tigers
drew Hope Valley Demons
Walkerville Oval 
W14: Panthers 4 3 Nov 19 Walkerville Panthers
drew Para Hills
Broadview Oval 
W14: Leopards 4 3 Nov 19 Golden Grove White
drew Walkerville Leopards
Wynn Vale Oval (Wynn Vale Community Oval) 
U14 Div 1 1 10 Nov 19
17 Nov 19
Golden Grove Maroon
6/211(cc) L Kearns 63 C Taylor 25  
drew Walkerville Lions
Harpers Field 
U14 Div 2 1 10 Nov 19
17 Nov 19
Walkerville Panthers
7/210(cc) T Illman 39* J Thomson 33*  A Bennett 2/10 J Wheaton 2/14
def Glenunga White
180 A Bennett 59 V Jayachakaran 37  J Young 2/8 e douglas 2/11 K Dassanayake 2/12
Broadview Oval 
U14 Div 2 1 10 Nov 19
17 Nov 19
Walkerville Tigers
4/265(dec) E Thomas 34* J Stevens 25* N Mennillo 25*  H Gupta 2/17
def Payneham Dukes
8/204(cc) MA Brdar 66* CM Towers 27  I Birkedale 2/7 SR Challa 2/7
Walkerville Oval 
U14 Div 3 2 17 Nov 19 BYE
Walkerville Leopards
 

Facebook